koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści biorący udział w Koncercie Niepodległości od roku 2009.

Twórcy i organizatorzy:

Ola Turkiewicz – dyrektor artystyczny, kompozytor, aranżer
Jacek „Wiejski” Górski – producent, scenarzysta, reżyser

Wokaliści:

  1. Ola Turkiewicz – śpiew, kompozycje, aranżacje (od KN2009)
  2. Grzegorz Wilk – śpiew (od KN2013)
  3. Marek Bałata – śpiew (KN2009-2012)
  4. Tomasz Bacajewski – śpiew (KN Bemowo 2018)
  5. Stanisław Belica – śpiew (KN2013)
  6. Igor Irzycki – śpiew, chór III ADH (studyjne nagranie utworu „Orlątko”)
  7. Kuba Małek – śpiew, chór III ADH (KN2009)
  8. Jan Bogdaniuk – śpiew (KN2011, 2013)
  9. Kasia Jankowska – śpiew (od KN2009)
  10. Justyna Rodasik – śpiew (KN2014)
  11. Mikołaj Felicki– śpiew, chór III ADH (KN2016)
  12. Julka Kutra– śpiew, chór III ADH (KN2016)

Live music performer:

  1. Anna Suda | An On Bast – elektronika live, kompozycje (od KN2016)

Sekcja rytmiczna:

  1. Marcin Riege – fortepian, instrumenty klawiszowe, kompozycje, aranżacje (od KN2010)
  2. Paweł Kaczmarczyk – fortepian (KN2009)
  3. Krzysztof Kowalewski – gitara, kompozycje, aranżacje (od KN2009)
  4. Artur Kubasik – gitara (KN2013)
  5. Sławomir Pogoda – gitara (KN Westerplatte 2016)
  6. Marcin Ritter – bas, kontrabas, aranżacje (od KN2010)
  7. Marcin Fidos – bas, kontrabas (KN2013)
  8. Marcin Murawski – kontrabas (KN2009)
  9. Przemek „Benbeneq” Kuczyński – perkusja (KN2010-2016)
  10. Grzegorz Poliszak – perkusja (KN2012-2013, 2016-2017)
  11. Grzegorz Grzyb – perkusja (KN2009)
  12. Sly Juhas – perkusja / drums (KN Poland 2016 / Canada)
  13. Kuba Pogorzelski – djembe, bębny afrykańskie (KN2012)
  14. Thomas Celis Sanchez – instrumenty perkusyjne (KN2013-2014)
  15. Radek Bolewski – perkusja (KN2016)
  16. Damian Szajkowski – perkusja (KN Kruszyniany 2018)

Goście specjalni:

  1. Imam Janusz Aleksandrowicz – śpiew (KN2012-2013)
  2. Rabin Michael Schudrich – śpiew (KN2012-2013)

Zespół „Dziczka”:

  1. Tatiana Sopiłka – śpiew (od KN2012)
  2. Maniucha Bikont – śpiew (od KN2012)
  3. Justyna Czerwińska – śpiew (od KN2012)
  4. Maria Puzyna – śpiew (od KN2012)
  5. Ewa Winiarska – śpiew (od KN2012)
  6. Agata Wróbel – śpiew (od KN2012)

Zespół Muzyki Dawnej JERYCHO:

  1. Bartosz Izbicki – śpiew, lider zespołu (od KN2017)
  2. Wawrzyniec Dąbrowski – śpiew (od KN2017)
  3. Mateusz Grzyb – śpiew (od KN2017)
  4. Rafał Kanowski – śpiew (od KN2017)
  5. Maciej Królikowski – śpiew (od KN2017)
  6. Leszek Kubiak – śpiew (od KN2017)
  7. Paweł Szczyciński – śpiew (od KN2017)
  8. Stanisław Szczyciński – śpiew (od KN2017)

Zespół „Wyraj”:

  1. Iwona Goździkowska – śpiew (KN Kruszyniany 2018)
  2. Ewa Starzyk – śpiew (KN Kruszyniany 2018)
  3. Anna Jurkiewicz (gościnnie) – śpiew (KN Kruszyniany 2018)

Narratorzy:

  1. Maciej Kozłowski – narracja i prowadzenie (KN2009) – narracja i prowadzenie (KN2010)
  2. Andrzej Piszczatowski – narracja i prowadzenie (KN2010)
  3. Elżbieta Czerwińska – narracja (KN2011)
  4. Wojciech Malajkat – narracja i prowadzenie (KN2012-2013)
  5. Jacek Mikołajczak – narracja i prowadzenie (KN2013-2014, 2017)
  6. Antoni Pawlicki – narracja i prowadzenie (KN2015)
  7. Arkadiusz Brykalski – narracja i prowadzenie (KN3M2016, KN Westerplatte)
  8. Małgorzata P. Bonikowska – narracja i prowadzenie (KN Poland 2016 / Canada)
  9. Marcin Tercjak – narracja i prowadzenie (KN w Radiu Łódź, 2016)
  10. Krzysztof Franieczek – narracja i prowadzenie (KN2016)
  11. Dariusz Kordek – narracja i prowadzenie (KN Westerplatte 2017)
  12. Aleksandra Justa – narracja i prowadzenie (KN2017)
  13. Redbad Klynstra-Komarnicki – narracja i prowadzenie (KN Kruszyniany 2018)

Soliści:

  1. Tigran Aleksanyan – duduk, klarnet, flety armeńskie (KN2012-2013)
  2. Vasyl Popadiuk – I skrzypce (KN2012)
  3. Wojciech Hartman – I skrzypce (od KN2014)
  4. Dawid Lubowicz – I skrzypce (KN2009, 2013)
  5. Marcin Janiszewski – akordeon, aranżacje (KN 2010, 2012-2016)
  6. Paweł Jabłoński– akordeon, aranżacje (KN2016-2017, KN Poland 2016 / Canada)
  7. Grzech Piotrowski – saksofon, aranżacje (KN2009)
  8. Łukasz Korybalski – trąbka (KN2010)
  9. Robert Murakowski – trąbka (od KN2014)
  10. Rebecca Hennessy – trąbka / trumpet (KN Poland 2016 / Canada)
  11. Shannon Marshall – trąbka / trumpet (KN Poland 2018 / Australia)
  12. Paweł Iwaszkiewicz – duduk (KN Kruszyniany 2018)

Harfa:

  1. Sandra Kopijkowska – harfa (KN2009)
  2. Małgorzata Komorowska – harfa (KN2011, 2013)

Sekcja smyczkowa:

  1. Karolina Andres – wiolonczela (KN2009)
  2. Justyna Górska – altówka (KN2014)
  3. Maksymilian Grzesiak – skrzypce (KN2009)
  4. Julia Hanasz-Kubica – II altówka (KN2013)
  5. Bartosz Henrych – altówka (KN2009)
  6. Mariusz Jagoda – II skrzypce (KN2013)
  7. Aleksandra Jarosińska – II skrzypce (KN2014-2016)
  8. Patrycja Jopek – skrzypce (KN2009)
  9. Monika Kos-Nowicka – skrzypce (KN2013-2016)
  10. Karolina Kozłowska – altówka (KN2009)
  11. Małgorzata Łoboda – altówka (KN2012-2013)
  12. Marcin Malikowski – wiolonczela (KN2009)
  13. Sara Malinowska – II skrzypce, Kwartet „Obligato” (od KN2016)
  14. Marzena Masłowska – wiolonczela, Kwartet „Obligato” (od KN2012)
  15. Aleksandra Nikiel – I skrzypce (KN2013)
  16. Anna Niziołek – II skrzypce (KN2013)
  17. Karolina Matyas – altówka (KN2014)
  18. Katarzyna Oczkowska – wiolonczela (KN2009)
  19. Dorota Oleszkowicz – II skrzypce (KN „Westerplatte” 2016)
  20. Michał Osmycki – I skrzypce (KN2012)
  21. Karolina Sienkiewicz – skrzypce (KN2009)
  22. Agata Słowikowska – skrzypce (KN2009)
  23. Marcin Sochan – II skrzypce (KN2012-2013)
  24. Aleksandra Stańko – altówka (KN2013)
  25. Lidia Treszczotka – II skrzypce (KN „Westerplatte” 2017)
  26. Anna Witkowska – skrzypce (KN2009)
  27. Marta Zalewska – II skrzypce (KN2013-2014)
  28. Agnieszka Zagroba-Klahs – altówka. Kwartet „Obligato” (od KN2015) oraz kwartet „Polonika” (od KN Kruszyniany 2018)
  29. Sergiusz Pinkwart – altówka (KN 2015)
  30. Aline Homzy – I skrzypce, skrzypce solo / 1st violin (KN Poland 2016 / Canada)
  31. Brielle Goheen – II skrzypce / 2nd violin (KN Poland 2016 / Canada)
  32. Laurence Schaufele – altówka / viola (KN Poland 2016 / Canada)
  33. Beth Silver – wiolonczela / cello (KN Poland 2016 / Canada)
  34. Patryk Rogoziński – wiolonczela
  35. Mateusz Zaziębło – II skrzypce
  36. Paulina Kusa – I skrzypce. Kwartet Polonika (KN Kruszyniany 2018)
  37. Anna Szalińska-Zaziębło – II skrzypce. Kwartet Polonika (KN Kruszyniany 2018)
  38. Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela. Kwartet Polonika (KN Kruszyniany 2018)

Chór III Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej (od KN2009):

  1. Sati Ashkhanian – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  2. Bartek Banaszek – śpiew, chór III WADH (KN2016)
  3. Patrycja Baranowska – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  4. Krzysztof Bernard – opiekun i instruktor III WADH (KN2009, 2013, 2016)
  5. Laura Czerniawska – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  6. Julka Dudkowska – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  7. Rafał Dziekoński – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  8. Amira Fared – śpiew, chór III WADH (KN Westerplatte 2017)
  9. Gabriela Felicka – śpiew, chór III WADH (KN2013, KN Westerplatte 2017)
  10. Mikołaj Felicki – śpiew, chór III WADH (KN2016, KN Westerplatte 2017)
  11. Julia Golańska – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  12. Karolina Grzywaczewska – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  13. Igor Irzycki – śpiew, chór III WADH
  14. Barbara Jankowska – opiekun i instruktor III WADH (KN2009, 2013, 2016, KN Westerplatte 2017)
  15. Kasia Jankowska – śpiew, chór III WADH (od KN2009)
  16. Michał Jankowski – opiekun i instruktor III WADH (KN2009, 2013, 2016)
  17. Julia Jaworska – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  18. Michalina Jeleniewicz – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  19. Karolina Kałużna – śpiew, chór III WADH (KN2016)
  20. Maria Karwacka – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  21. Julia Kępista – śpiew, chór III WADH (KN2013, KN Westerplatte 2017)
  22. Zuzanna Kielec – śpiew, chór III WADH (KN2016, KN Westerplatte 2017)
  23. Julia Kocik – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  24. Zuzanna Kociubińska – śpiew, chór III WADH (KN2013, KN Westerplatte 2017)
  25. Maria Kościelska – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  26. Julia Kutra – śpiew, chór III WADH (KN2016, KN Westerplatte 2017)
  27. Dominika Lasoń – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  28. Paula Lasoń – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  29. Ewa Lubowicka – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  30. Jakub Małek – śpiew, chór III WADH (KN2009, KN Westerplatte 2017)
  31. Julia Marzec – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  32. Klaudia Michajłow – śpiew, chór III WADH (KN2016)
  33. Anna Michrowska – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  34. Wiktoria Mitura – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  35. Weronika Młyńczak – śpiew, chór III WADH (KN2016, KN Westerplatte 2017)
  36. Żaneta Mróz – śpiew, chór III WADH (KN Westerplatte 2017)
  37. Malina Nosarzewska – śpiew, chór III WADH (KN2016)
  38. Julia Nowicka – śpiew, chór III WADH (KN2016, KN Westerplatte 2017)
  39. Martyna Ordak – śpiew, chór III WADH (KN Westerplatte 2017)
  40. Nikola Ostaszewska – śpiew, chór III WADH (KN Westerplatte 2017)
  41. Natalia Petkow – śpiew, chór III WADH (KN Westerplatte 2017)
  42. Maja Rogala – śpiew, chór III WADH (KN2016)
  43. Wiktoria Rurka – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  44. Michał Staniszewski – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  45. Magda Synowiec – śpiew, chór III WADH (KN2016, KN Westerplatte 2017)
  46. Maja Ścioch – śpiew, chór III WADH (KN2016, KN Westerplatte 2017)
  47. Amelia Waś – śpiew, chór III WADH (KN2013, KN Westerplatte 2017)
  48. Asia Witczak – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  49. Monika Witczak – śpiew, chór III WADH (KN2013)
  50. Wiktoria Zadrożna – śpiew, chór III WADH (KN2009)
  51. Żelazowska Dominika – śpiew, chór III WADH (KN Westerplatte 2017, KN Westerplatte 2017)

Scenariusz, współpraca reżyserska:

  1. Maria Dłużewska – współpraca reżyserska (KN2009)
  2. Anna Mentlewicz – scenariusz, współpraca reżyserska i prowadzenie (KN2011)
  3. Jacek „Wiejski” Górski – produkcja, scenariusz, współpraca reżyserska (od KN2009)

Realizacja dźwięku:

  1. Kamil Bobrukiewicz – realizator i inżynier dźwięku (od KN2012)