koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzą ekipę Koncertu Niepodległości

Paweł Iwaszkiewicz

Duduk

Paweł Iwaszkiewicz

Od 2015 roku bierze udział w realizacji Projektu Arboretum, realizowanego przez Fundację Dziedzictwa Rzeczypospolitej.

Grę na flecie prostym i poprzecznym studiował u Michaela Meltzera w Jerozolimie. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Ricardo Kanji i Roberta Ehrlicha.

Współpracownik licznych zespołów muzyki dawnej (Ars Cantus, Klub Św. Ludwika, Ars Nova, Warszawska Opera Kameralna, Morgaine, Brevis Consort, Camerata Cracovia i inne) i tradycyjnej (Kapela Brodów, Open Folk) z którymi nagrał przeszło 30 płyt. Brał udział w nagraniu płyty Projektu Arboretum pt. „Mazurÿ, Warnijoki, Jadźwięgi, Prūsai”.

Wykonuje partie fletu prostego w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Oprócz muzyki barokowej gra również repertuar współczesny, renesansowy, średniowieczny i tradycyjny na fletach poprzecznych, szałamajach, dudach i dulcianach.

Autor muzyki do spektakli teatralnych. Założyciel i kierownik muzyczny zespołów „Dancerye”, „Open Folk”, „Orkiestra Czasu Zarazy”, „Yełdyryn”. Współzałożyciel kwartetu renesansowych fletów poprzecznych „Epithalamion”. Uczestnik projektu „Ścieżki Tańca” („Path of Dance”) ilustrującego wspólne korzenie polskiej i szwedzkiej muzyki tradycyjnej. Płyta CD Cantigas de Santa Maria nagrana wspólnie z rockowym pieśniarzem Maciejem Maleńczykiem otrzymała w 2006 roku status „Złotej Płyty”. Koncertował w całej Europie oraz w USA, Japonii i na Tajwanie. Prowadzi kursy mistrzowskie w dziedzinie gry na flecie prostym i średniowiecznych instrumentach stroikowych. Jest także absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.