Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

1. W związku ze zmianami w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 (RODO), przekazujemy informację o przetwarzaniu Państwa danych. Jesteście Państwo odbiorcami newsletterów ewentualnie komunikatów prasowych Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej i zależy nam, aby dysponowali Państwo pełną wiedzą na temat tego, jak i po co przetwarzamy Państwa dane. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją, a w razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem mailowym: [email protected]

2. Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu, oraz prawo do przenoszenia danych, w przypadkach określonych w przepisach RODO. Przysługuje Państwu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

3. Państwa dane przetwarzamy wyłącznie w celu wysyłki newslettera albo komunikatów prasowych Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej, które dotyczą organizowanych przez nas niekomercyjnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, artystycznym i społecznym. Podanie danej osobowej w postaci adresu e-mail w celu zapisania się na subskrypcję newslettera jest zawsze dobrowolne, ale niezbędne by korzystać z subskrypcji.

4. W przypadku newsletterów, Państwa dane w ramach usługi subskrypcji przekazujemy podmiotom świadczącym usługę obsługi systemów i oprogramowania informatycznego administratora, podmiotom które na zlecenie Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej świadczą usługi e-mailingu/wysyłki newslettera. Nie przekazujemy danych poza Europejski Obszar Gospodarczy, czyli do państwa trzeciego.

5. Przypominamy, że administratorem Państwa danych jako odbiorców komunikatów prasowych i subskrybentów newslettera jesteśmy my, czyli Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej, z siedzibą w Mieruniszkach, Mieruniszki 26, 16-424 Filipów, tel: 601-130016.

6. W każdym momencie możecie Państwo odwołać zgodę na wysyłanie newslettera albo komunikatów prasowych. Państwa dane przetwarzamy wyłącznie do momentu odwołania zgody.