koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzą ekipę Koncertu Niepodległości

Dr Jerzy Małek

Trębacz, kompozytor, producent muzyczny oraz wykładowca akademicki.

Jerzy Małek

Trębacz, kompozytor, producent muzyczny oraz wykładowca akademicki pracujący na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in.: Grand Prix na Jazz and Blues Musical Contest in Gdynia 1998, International Jazz Contest Katowice 2000, „Key to the carrer” – Pomorian Jazz Autumn 1999, Grand Prix na Jazz Juniors 1999, gdzie uznany został za najlepszego solistę i kompozytora. Zdobył prestiżowe trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie Jazz Strugle Szczecin 2004, w którym konkurował z muzykami z Europy i USA.

Większość nagród i wyróżnień była wynikiem licznych konfrontacji jeszcze w czasie studiów muzycznych, jednak na rozpoznawalność Jerzy zapracował sobie kształtowaniem własnego indywidualnego stylu gry oraz współpracą z ikonami jazzu polskiego takimi jak: Michał Urbaniak and Urbanator, Wojciech Karolak Quartet, Zbigniew Namysłowski Big-Band, Sextet, Zbigniew Wegehaupt Quartet A Także Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wasilewski, Staszek Soyka, Janusz Skowron, Krzysztof Herdzin, Eryk Kulm, Jarek Śmietana, Cezary Konrad, Michał Tokaj, Hanna Banaszak, Henryk Miśkiewicz, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Michał Miśkiewicz, Leszek Kułakowski International Quintet, Marcin Masecki, Michał Barański i wielu innych.

Międzynarodowe uznanie zyskał dzięki współpracy z takimi artystami jak: Maria Schneider, Gary Bartz, Billy Harper, Ed Cherry, Al Mcdowell, Femi Temowo, Steve Logan, Dan Tepfer, Eric Allen, Ziw Rawitz, Lucas Pino, Troy Miller, Mircea Tiberian, Andy Middleton i wielu innych.

Od blisko 20 lat jest twórcą muzyki wykonywanej na żywo podczas koncertów. Jego kompozycje zarejestrowane zostały w formie nagrań, które od razu znalazły uznanie wśród fanów i krytyki

Jerzy Małek posiada bogate doświadczenie w tworzeniu muzyki do teatru i filmów, czego najlepszymi przykładami są ścieżki dźwiękowe do filmów niemych „Huragan” z 1928 roku czy „Głupiec tu był” z 1915 roku, które zamówione zostały na potrzeby festiwalu „Silent Movies Festival” w Warszawie. Stworzył także muzykę do obrazu „Powroty” według „Scen z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana, wyreżyserowanego przez Arka Bartosiaka.

W 2012 roku artysta został nominowany do nagrody Fryderyk 2012 w dwóch kategoriach: „Najlepszy kompozytor jazzowy” oraz „Jazzowy muzyk roku”.

Dyskografia:

– „By Fife”, Jazz Forum Records 2000
– “Gift”, Not Two Records 2002
– „Spirit Of The Time”, JM Records 2005
– „Bop Beat”, JM Records 2006
– „Air”, Universal Music 2011
– „Stalgia”, Kayax 2015
– „Forevelle”, Kayax 2017