koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzyli ekipę Koncertu Niepodległości w latach 2009-2017

Kwartet smyczkowy Obligato

Zespół tworzą młodzi muzycy, na co dzień pracujący w Królewskiej Orkiestrze Symfonicznej, Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego oraz Teatrze ROMA.

Kwartet „Obligato” z Zespołem „Dziczka”, Koncert Niepodległosci 2012. Fot.Dawid Korczyński

Pasja muzyczna oraz chęci poszerzania możliwości muzycznych stały się głównym powodami powołania do życia Kwartetu Smyczkowego Obligato. Członkami zespołu są młodzi muzycy, na co dzień pracujący w Królewskiej Orkiestrze Symfonicznej, Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego oraz Teatrze Muzycznym ROMA. Każdy z członków zespołu ma niepowtarzalne, indywidualne, wrażliwe podejście do Świata Muzyki. Zebranie takich indywidualności w jednym składzie powoduje wrażenia muzyczne, których nie da się zapomnieć. Występy Kwartetu Smyczkowego Obligato to dynamika, energia, profesjonalizm, a przez to wyjątkowe, niepowtarzalne oraz jedyne w swoim rodzaju doznania artystyczne i duchowe.

Kwartet „Obligato”

Mimo młodego członkowie kwartetu mają wieloletnie doświadczenie sceniczne oraz udział w wielu projektach muzycznych. Stworzyli zespół profesjonalistów, dla których muzyka to nie tylko zawód ale też wielka pasja, hobby której tworzenie sprawia im radość i przyjemność. Wyszukany dźwięk Kwartetu Smyczkowego Obligato zawsze podkreśla klasę oraz wyniosłość wydarzenia jakiemu towarzyszy.  Na IV Koncercie Niepodległości 2012 oraz na koncercie Niepodległości Trzeciego Maja, Kwartet Obligato wystąpił w składzie: Michał Osmycki – I skrzypce, Marcin Sochan / Mariusz Jagoda – II skrzypce, Małgorzata Łoboda – altówka, Marzena Masłowska – wiolonczela

Obecny skład Kwartetu „Obligato”

Aleksandra Nikiel – I skrzypce
Anna Niziołek – II skrzypce
Aleksandra Stańko – altówka
Marzena Masłowska – wiolonczela

Strona oficjalna kwartetu „Obligato” www.kwartetobligato.pl