koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzą ekipę Koncertu Niepodległości

Paweł Jabłoński

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Łódzkiego

Paweł Jabłoński fot. Justyna Bednarek

Pianista, akordeonista, dyrygent, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Kierunek Instrumentalny) oraz Uniwersytetu Łódzkiego (Kierunek Edukacja Artystyczna).

Na scenie współpracował m.in. z Elżbietą Adamiak, Łódzką Piwnicą Artystyczną „Przechowalnia”, Krzysztofem Kiljańskim, Andrzejem Poniedzielskim, Davidem Podsiadło, Stefano Terrazzino, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka.
Aktualnie jako muzyk, aranżer i kompozytor współpracuje m.in. z Teatrem Powszechnym w Łodzi oraz Teatrem Pinokio w Łodzi, Andrzejem Poniedzielskim, Olą Turkiewicz, Stashką, Agnieszką Greinert, Państwową Wyższą Szkoła Filmową w Łodzi.

Od 2015 roku współpracuje z Fundacją Dziedzictwa Rzeczypospolitej przy realizacji cyklicznych wydarzeń „Koncert Niepodległości” i „Projekt Arboretum”, realizowanych m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, na pl. marsz. Józefa Piłsudskiego, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Westerplatte, w Tarnowie i w Mrągowie.

Uczestniczył także w anglojęzycznym koncercie Polish Independence Concert, który odbył się we wrześniu 2019 w Bazie NATO na Łotwie oraz polskojęzycznej edycji tego wydarzenia, zrealizowanej na legendarnym polskim niszczycielu ORP Błyskawica. Brał także udział w projektach Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej realizowanych na Litwie, Łotwie, Ukrainie oraz w Kanadzie i Australii.