koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzą ekipę Koncertu Niepodległości

Piotr Krzemiński

Trębacz jazzowy i kompozytor.

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Poza tym, uczeń m.in. Piotra Wojtasika, Hansa-Petera Salentina, Adama Kawończyka, Andrzeja Zubka.
Uczestnik i laureat wielu znanych polskich festiwali jazzowych, w tym Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Złota Tarka. Opiekun artystyczny cyklu koncertów „Jazzowe Spotkania u Milscha” w Łodzi.

W latach 2006 – 2015 muzyczne i sceniczne doświadczenie zdobywał grając poza granicami Polski, najpierw podczas kilkukrotnych turnee po Europie z teatrami musicalowymi, później biorąc udział w różnorodnych projektach muzycznych na całym świecie i grając na wielu scenach dla międzynarodowej publiczności.

Po powrocie do kraju, swoje pasje i idee muzyczne i kompozytorskie realizuje w założonych przez siebie zespołach jazzowych Krzemiński/Parker/Serafiński TRIO, Krzemiński Reunion Project oraz w innych projektach do których jest zapraszany do współpracy zarówno koncertowej jak i studyjnej.

Współpracuje lub współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Bogusław Mec, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Michel Legrand (Francja), Bill Prince (USA), Paul Baker (Anglia), Jack Jones (USA), Danny Couch (USA), Greg Bonham (USA), Ray Michaels (USA), Dave Latchaw (USA) oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
Możliwość słuchania i poznawania zarówno jazzu jak i innych gatunków muzycznych z całego świata, wieloletnie doświadczenie gry za granicą i pracy z wieloma muzykami z różnych krajów i kontynentów, miało decydujący wpływ na jego karierę, warsztat oraz postrzeganie muzyki. Podróże po całym świecie zaowocowały bogactwem inspiracji oraz szerokimi horyzontami w podejściu zarówno do aranżacji standardów jazzowych, współczesnego jazzu jak i kompozycji.

Oficjalna strona artysty: www.PiotrKrzeminski.com