koncert-niepodleglosci-header

Śpiewnik Niepodległości

Multimedialny, muzyczno-edukacyjny portal prezentujący repertuar polskich pieśni patriotycznych wraz z nutami, akordami, podkładami i notami historycznymi utworów.

Logotyp Śpiewnika Niepodległości

Śpiewnik Niepodległości, to trzeci projekt muzyczno-edukacyjno-kulturalny realizowany pro publico bono przez Fundację Dziedzictwa Rzeczypospolitej.

Celem tego dużego, multimedialnego portalu jest przeniesienie do internetu i bezpłatne upublicznienie jak najpełniejszego dorobku polskiej pieśni patriotycznej. W związku z koniecznością opracowania profesjonalnych materiałów przez specjalistów historyków oraz muzyków, jak również przez wzgląd na techniczne aspekty projekt Śpiewnika Niepodległości został podzielony na etapy.
W pierwszym etapie (na 15.12.2017 r.) w ręce użytkowników oddany zostanie serwis z opracowanymi osiemnastoma pieśniami patriotycznymi, których wybór dokonany został w oparciu o twórczość Koncertu Niepodległości oraz jego dotychczasowy repertuar.
Każdy z utworów będzie opatrzony notą historyczną jak również materiałami muzycznymi, na które złożą się melodie, akompaniamenty, nuty i akordy, teksty oraz nagrania Koncertu Niepodległości. Materiały będzie można wyszukać, odsłuchać, pobrać albo udostępnić w sieci społecznościowej np. facebook, czy twitter. Serwis będzie dostosowany do urządzeń mobilnych, czyli smartfonów i tabletów.

W planach na przyszłość jest poszerzenie bazy o kolejne utwory jak również rozbudowa serwisu o nowe funkcjonalności. Docelowo bowiem Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej chce, aby „Śpiewnik Niepodległości” był multimedialnym portalem dlatego też poza dostępnymi już udogodnieniami w planach na rozwój znajdziemy:
– przyjazną osobom niepełnosprawnym wersję portalu
– umożliwienie użytkownikom wrzucania ich własnych interpretacji utworów oraz dzielenia się nimi
– wprowadzenie zaawansowanego przeszukiwania zasobów portalu nie tylko po słowach kluczowych ale także po typie materiałów: melodia, akompaniament etc.
– dodatkowe bazy nut dla innych instrumentów np. okaryny
– uzupełnienie dotychczasowego kontentu o materiały typu wideo

Pierwszy etap realizacji projektu dofinansowano ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Muzyka i taniec – Interwencje 2017.

Oficjalna strona Śpiewnika Niepodległości: https://www.spiewnikniepodleglosci.pl/

Bądź na bieżąco!

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o darmowych wejściówkach na koncerty, a także o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Chcę otrzymywać e-mail newsletter (możliwość późniejszej rezygnacji)