koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzą ekipę Koncertu Niepodległości

Michał Gasz, Gashoo

Wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor.

Michał Gasz

Tworzy w gatunku alternatywnym oraz rozrywkowym. Absolwent GWSH w Katowicach. Śpiewał w chórze Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach (klasa gitary klasycznej) oraz Młodzieżowym Chórze Mieszanym „Schola Cantorum”. Wokalnie kształcił się u Ewy Mentel, Elżbiety Zapendowskiej. Jest zwycięzcą XII finału telewizyjnej Szansy na sukces z piosenką Papierowe Ptaki z repertuaru Krystyny Prońko. Współpracował z zespołem wokalnym laureatów Szansy od 2000 do 2012 roku (odcinki specjalne, koncerty). Nagrywa partie wokalne do filmów animowanych oraz fabularnych.

Współpracuje z telewizją, teatrami muzycznymi oraz z projektami reprezentującymi takie gatunki, jak: jazz, soul, rock progresywny, muzyka filmowa, musical, piosenka aktorska. Od maja 2007 jest solistą w zespole Piotra Rubika, koncertując w kraju i na za granicą (m.in. USA, Kanada).

Obecnie jest wokalistą, współkompozytorem, autorem tekstów w swoich alternatywnych projektach Gashoo, Niegrzeczni, Kwar4et Bojowy, GADMUTrio. Jako DJ Gashoo tworzy w gatunkach: electro house, electroclash, electropop. Od roku 2013 współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Jest solistą Filharmonia Futura. Od roku 2015 jest wokalistą Czerwono – Czarnych (legenda big-beatu).

Finalista i zdobywca wielu nagród Grand Prix na ogólnopolskich festiwalach piosenki polskiej, m.in. KFPP Opole, Top Trendy, Sopot Hit Festival, Rock Stars Festival, AntyFest Antyradia.