koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzą ekipę Koncertu Niepodległości

Grzegorz Wilk

Wokalista Koncertów Niepodległości

Doskonały wokalista świetnie radzący sobie zarówno w wykonywaniu oratoriów, jak i w udziale w komercyjnych produkcjach telewizyjnych.

Grzegorz Wilk, śpiew

Solista oratoriów Piotra Rubika. Występując we wrocławskim Teatrze Muzycznym Kapitol, współpracował z Leszkiem Możdżerem. Od 2004 roku występuje z rockandrollową grupą The Songors, obecnie WolfGang. Współpracował m.in. z  Piotrem Rubikiem, Ernestrem Bryllem, Włodzimierzem Korczem, Andrzejem Zarzyckim i Doniem. Jest laureatem wielu programów telewizyjnych i konkursów (m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, Fama 95’, Szymon Majewski Show, Jaka to melodia, Droga do gwiazd). Od początku 2011 udziela się na scenie muzyki popularnej nagrywając jako Wolf.
Wolf to z wykształcenia socjolog, nauczyciel informatyki, dziennikarz i technik dentystyczny.
Fonografia obejmuje 11 płyt będących wynikiem współpracy z kompozytorami i twórcami muzyki dla wymagających m.in.: Piotrem Rubikiem, Ernestrem Bryllem, Włodzimierzem Korczem, Andrzejem Zaryckim, Doniem itd…

Swój udział w Koncercie Niepodległosci Trzeciego Maja na Zamku Królewskim w Warszawie, Grzegorz Wilk zainauguruje śpiewając w premierowej aranżacji pochodzącego z 1791 roku utworu „Polonez trzeciego maja”. Wystąpi także w utworach „Bogurodzica” (XIV w.), „Marsz Żuawów” (1863), „Hej! chłopcy! Bagnet na broń” (1943r.). Wraz z zespołem Zespołem „Dziczka” wykona kompilację utworu Stanisława Moniuszki „Kozak” z ukraińska pieśnią ludową o młodym Kozaku „Zakuwała Zazułeńka„. Obok Oli Turkiewicz, Zespołu „Dziczka” a także gości specjalnych Koncertu Niepodległości Imama polskich Tatarów Janusza Aleksandrowicza oraz Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha (który udzielił głosu do nagrania) wystąpi w kompozycji „Res Publica Serenissima” odnoszącym się do multikulturowosci Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Fonografia:

2004- “Bo ma duszę nasz dom”- Ernest Bryll, Stanisław Fiałkowski
2007- album “Pod Prąd” zespolu Big Bit
2009 -piosenka „You’ll never be alone” z filmu  „Kochaj i Tańcz”. (2009)
2008- „Habitat”, w dorobku fonograficznym związanym z Piotrem Rubikiem ma 5 wydawnictw: „Santo Subito” 2009, pięciopłytowy album „The Best Of Piotr Rubik”, “Kolędy i pastorałki” cdn.
2009- „Patroni Europy i Polski“
2010- “Golgota Polska”-płyta i koncert telewizyjny aut. Włodzimierz Korcz i Andrzej Zarycki
2011-  “Święty” aut. Włodzimierz Korcz i Z.Konieczny
2011- “DialogiMuzyka” -Doniu
2011- “Opisanie Świata”-Piotr Rubik
2012 – „Krajobraz Rzeczy Pięknych” aut. Andrzej Zarycki

Strona artysty: www.grzegorzwilk.pl; Profil na Facebook: https://www.facebook.com/Grzegorz.Wilk.Official?fref=ts