koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzyli ekipę Koncertu Niepodległości w latach 2009-2017

Elżbieta Czerwińska

Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku

Elżbieta Czerwińska

Ukończyła Studium Aktorskie  przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku  w 1981 roku. W latach 1981-84 była aktorką Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, w latach 1985-90 Teatru Narodowego w Warszawie. W latach 1990-92 występowała w warszawskim Teatrze Na Woli. Zagrała wiele znaczących ról, wśród których warto wymienić Elizę w „Pigmalionie” G.B.Shaw oraz Melę w „Moralności pani Dulskiej” w Teatrze Narodowym – obydwa spektakle w reż. Krzysztofa Chamca. Zagrała też w wielu filmach i serialach telewizyjnych. Aktualnie związana z Teatrem Polonia Krystyny Jandy, gdzie można ją oglądać w spektaklu „Bóg” Woody Allena w reż. Krystyny Jandy
Na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie w 2009 roku otrzymała nagrodę za osobowość sceniczną za rolę Mai w spektaklu „Kochany synu” Anny Mentlewicz w reż. Remigiusza Grzeli.
14 maja 2011 na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie zagrała polską prapremierę monodramu  „Smażone zielone pomidory” według powieści Fannie Flagg, w adaptacji i reżyserii Remigiusza Grzeli.