koncert-niepodleglosci-header

Wykonawcy

Artyści, którzy tworzyli ekipę Koncertu Niepodległości w latach 2009-2017

Antoni Pawlicki

Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Pawlicki Antoni

Antoni Pawlicki (ur. 22 października 1983 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Absolwent XL Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie oraz Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Na trzecim roku studiów zagrał główną rolę w głośnym filmie „Z odzysku” Sławomira Fabickiego. Za tę rolę został kilkakrotnie nagrodzony na europejskich festiwalach filmowych. Będąc na czwartym roku zagrał w dyplomach Akademii Teatralnej w reż. Jana Englerta i Agnieszki Glińskiej. Debiutował także w teatrze w Poznaniu w roli Romea w inscenizacji Janusza Wiśniewskiego. W 2006 roku zagrał w komedii romantycznej „Dlaczego nie!” i jedną z głównych ról w serialu „Królowie śródmieścia” w reż. Anny Jadowskiej i Macieja Migasa. Zadebiutował także w teatrze telewizji główną rolą w „Komu wierzycie” w reż. Macieja Pieprzycy. W latach 2006–2007 zagrał w filmie „Katyń” w reż. Andrzeja Wajdy a następnie (w 2007) w „Jutro idziemy do kina” w reż. Michała Kwiecińskiego. Od 2008 grał w serialu wojennym „Czas honoru” wcielając się w jedną z głównych ról Janka Markiewicza – Cichociemnego i żołnierza Armii Krajowej. Ma na swoim koncie wiele ról w filmach fabularnych u wybitnych reżyserów miedzy innymi u Macieja Pieprzycy”Drzazgi” , Krzysztofa Krauze w filmie „Papusza” rolę Jerzego Ficowskiego.

Jako lektor i narrator udzielił głosu do wielu filmów i seriali, m.in. do filmu dokumentalnego „Wieluń. Polska Guernika”.