III Artystyczna Drużyna Harcerska „Szachraj”

    Koncert Niepodległości 2009 - Wokaliści z III Artystycznej Drużyny Harcerskiej "Szachraj"

Koncert Niepodległości 2009 – Wokaliści z III Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Szachraj” (fot.Paweł Rzeńca)

Zespół wokalno-taneczny „SZACHRAJ” to roztańczona i rozśpiewana 60 osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Zespołem opiekuje się trójka instruktorów: Barbara  Jankowska , Krzysztof Bernard i Michał Jankowski. Zespół „SZACHRAJ” jest laureatem wielu festiwali i przeglądów o zasięgu ogólnopolskim.  Jest także wielokrotnym laureatem  Festiwali Twórczości Dziecięcej WP w Grudziądzu.  Koncertował w najważniejszych salonach Polski takich jak Sejm , Senat , Kancelaria Prezydenta , Prymasa Polski i wielu innych.

W 2004 roku zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę pt. „Szachrajowy garnek marzeń”

W 2005 roku zespół brał udział w koncercie „Śpiewnik Babuni” i „Śpiewnik Polaka” w

Teatrze Polskim z wieloma czołowymi artystami scen polskich. Koncerty te były transmitowane przez Telewizje Polską (TVP 1 , TVP 2 ) oraz TVP POLONIA.

W 2006 roku zespół wziął udział w koncercie Bożonarodzeniowym TV POLSAT w otoczeniu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, zaś w 2007 roku brał udział w realizacji świątecznego programu przez TVN Religia.

W 2008 roku dzieci z zespołu zagrały w filmie fabularnym pt. „Generał Nil”. W tym samym roku młodzi wykonawcy  koncertowali na tygodniowym tourne w Rosji.

W repertuarze zespołu znaczącą  rolę stanowią pieśni i piosenki patriotyczne.  Zespół wykonywał je na wielu koncertach z okazji ważnych uroczystości państwowych między innymi w Warszawie i Poznaniu.

Obecnie przygotowujemy projekt wydawniczy z okazji 70 rocznicy powstania Szarych Szeregów ( Książka + płyta CD) Zespół wokalno-taneczny „Szachraj” tworzy III Wielopoziomową Drużynę Harcerską z Hufca Legionowo.

Na premierowym Koncercie Niepodległości w 2009 roku Szachraj wystąpił w składzie: Kasia Jankowska, Julka Golańska, Julka Jaworska, Laura Czerniawska, Patrycja Baranowska, Michalina Jeleniewicz, Anna Michrowska, Kuba Małek, Rafał Dziekoński, Michał Staniszewski.

Ponadto „Szachraj” wystąpił  na przygotowywanej do wydania płycie „Koncert Niepodległości 2009″. W nagraniach studyjnych udział wzięli : Igor Irzycki, Julka Marzec, Wiktoria Rurka, Wiktoria Zadrożna, Marysia Kościelska.

Koncert 2009 1 Kasia Jankowska 2.Julka Golańska 3.Julka Jaworska 4.Laura Czerniawska 5.Patrycja Baranowska 6.Michalina Jeleniewicz 7.Anna Michrowska 8.Kuba Małek 9.Rafał dziekoński 10. Michzł Staniszewski Do płyty dośpiewali 1.Igor Irzycki 2.Julka Marzec 3.Wiktoria Rurka 4.Wiktoria Zadrożna 5.Marysia Kościelska